چگونه زانو درد خود را با ورزش درمان کنیم؟

زانو درد عارضه ای است که اغلب ناشی از آسیب یا بیماری می باشد. از عوارض درد در زانو می‌توان به محدود شدن دامنه حرکات، از دست دادن کنترل عضله در پای آسیب دیده، کاهش قدرت و استقامت عضلاتی که از زانو حمایت می‌کنند اشاره کرد.

بیماری پوکی استخوان یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی است که زانو را تحت تاثیر قرار داده و ممکن است منجر به مشکلات حاد شود. ساییدگی تدریجی غضروف‌های زانو به‌دلیل پوکی استخوان اغلب منتهی به درد و تورم در ناحیه زانو می‌گردد.

عارضه زانو درد با هر علتی که بوجود آمده باشد خوشبختانه با کمک ورزش و حفظ وزن متعادل قابل کنترل و درمان است. ورزش یکی از روش‌های درمانی موثر است که بدون افزایش درد موجب بازگشت بیمار به فعالیت‌های خود می‌شود.

زانو درد ممکن است به‌طور ناگهانی و بدون هیچ علت خاص و یا به‌صورت تدریجی و در پی آسیب‌های مکرر بوجود آید. درد زانو معمولا در قسمت‌های مختلف زانو و بسته به این‌که کدام قسمت زانو آسیب دیده رخ می‌دهد.

در چنین شرایطی پزشک با توجه به علائم، سوابق پزشکی و معاینه دقیق زانوی بیمار اقدام به تشخیص علت عارضه می‌کند. بعد از ارزیابی و تشخیص علت بیماری، نوبت ارائه برنامه‌های توانبخشی ویژه نظیر ورزش درمانی و اطمینان دادن به بیمار برای بازشگت به سلامت می‌باشد.

 

.

متخصصین ما در کیلینیک....................پس از بررسی شما بهترین ورزش را برای درمان زانو درد به شما پیشنهاد خواهند کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با........... تماس بگیرید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است